pfe
12 آذر 1401 - 16:03

اختصاص ۲۱۰ میلیارد تومان اعتبار برای تقویت شرکت‌های دانش‌بنیان در همدان

استاندار همدان گفت:در راستای حمایت از کارهای پژوهشی ۲۱۰ میلیارد تومان اعتبار برای تقویت شرکت‌های دانش بنیان و پارک علم و فناوری در نظر گرفته شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از همدان، علیرضا قاسمی فرزاد در افتتاحیه نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری استان همدان، اظهار داشت: در راستای حمایت از کارهای پژوهشی 185 میلیارد تومان در سفر رئیس جمهور به استان و 25 میلیارد تومان اعتبار در بودجه سال 1401 برای تقویت شرکت‌های دانش بنیان و پارک علم و فناوری درنظر گرفته شده است.

وی افزود: تخصیص اعتبار به توسعه کمی و کیفی شرکت های دانش بنیان، تسهیل روند تجاری‌سازی، نقش‌ آفرینی شرکت های دانش بنیان و ارتقای سطح فناوری استان را به دنبال دارد.

استاندار همدان همچنین افزود: استان همدان بیش از 270 شرکت دانش بنیان و واحد فناور دارد که محصولات با کیفیت و بی نظیری را تولید می کنند.

وی با بیان اینکه دانش و فناوری می تواند به رشد اقتصادی در زمینه های مختلف کمک کند، عنوان کرد: در همین راستا بودجه سال جاری، 10 درصد از درآمد حوزه تملک دارایی استان به حوزه طرح های دانش بنیان اختصاص یافته است.

وی با اشاره به اینکه دولت سیزدهم برنامه‌ها و سیاست‌های راه گشایی در حوزه پژوهش و فناوری دارد، بیان کرد: حمایت از ایجاد و تقویت شرکت‌های دانش‌بنیان و واحدهای فناور در اولویت کاری مدیریت ارشد استان قرار دارد.

استاندار همدان با بیان اینکه با همکاری مجموعه علم و فناوری، دانش به کار و محصول تبدیل خواهد شد، گفت: نمایشگاه محصولات فناورانه و پژوهشی با هدف ارائه ایده و دستاوردهای شرکت‌های دانش بنیان و با مشارکت تمام دانشگاه های استان راه اندازی شده که امیدواریم نتیجه آن را به زودی ببینیم.

انتهای پیام/ن

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 895231