pfe
13 آذر 1401 - 17:02

صنایع صنعت‌ساز متعددی در استان مرکزی فعال است

استاندار مرکزی با بیان اینکه صنایع صنعت ساز متعددی در استان مرکزی فعال است گفت: رویکرد فعالیت‌ها در استان مرکزی "تحول‌گرایانه" است.

به‌گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، فرزاد مخلص‌الائمه عصر امروز در نشست هم‌اندیشی با فعالان اقتصادی و واحدهای تولیدی و صنعتی استان مرکزی اظهار داشت: سفر ریاست سازمان ملی استاندارد جزو معدود سفرهایی است که در اجرای سیاست بی تکلف و بدون واسطه و چهره به چهره مسئولان عالی کشور انجام شده است که در این خصوص راهبرد ریاست جمهور دنبال می‌شود و مهم‌ترین دلالت این جلسه بر این بود که سازمان استاندار با طیف متنوعی از مسائل روبرو است.

وی افزود: اولویت نخست دولت سیزدهم مقابله با بیماری کرونا بود حتی امروز برخی از کشورها به واسطه این بیماری همچنان تلفات دارند در حالی که در کشور ما این بیماری فراموش شده است حتی با بیماری فصلی هم روبرو نیستیم که این به جهت تلاش گسترده مجموعه شرکت‌های دانش بنیان و دانشمندان کشور و همراهی گسترده مردم و تلاش مدافعان حوزه سلامت است.

استاندار مرکزی تصریح کرد: اولویت اصلی دولت در سال جدید بحث رشد اقتصادی است  که در رشد اقتصادی عوامل مختلفی نقش آفرینی دارد که یکی ار آن استاندارد است به طوری که می‌تواند یک درصد در رشد اقتصادی تاثیر گذارد و باید از این ظرفیت استفاده شود.

مخلص الائمه عنوان کرد: ریاست سازمان استاندارد بر عهده نیروی جوان باتجربه اجرایی در بخش خصوصی و دولتی، تحولگرایانه قرار گرفته است، امید است با نگاه تحولگرایانه بتوان از این ظرفیت برای پیشرفت کشور و رشد و توسعه  و آبادانی کشور که مملو از ظرفیت و فرصت است استفاده شود و باید فرصت‌ها با شتاب مورد بهره‌برداری قرار گیرد تا نگرانی مردم نسبت به مسائل اقتصادی کشور  برطرف شود.

استاندار مرکزی بیان کرد: شهرستان دلیجان به لحاظ نسبت جمعیت به صنعت رتبه نخست کشور را به خود اختصاص داده است، ساوه قطب صنعت غیر نفتی کشور است و بزرگترین شهرک صنعتی فعال در این شهرک است و استان مرکزی نیز به لحاظ تنوع تولیدات صنعتی رتبه نخست را دارد، صنایع صنعت ساز متعددی در استان مرکزی فعال است و ابر صنعت‌هایی که در  این استان حضور دارند که در ادوار مختلف تاریخ و کشور نقش آفرینی داشتند و در دوران دفاع مقدس صنایع استان رتبه نخست را به جهت صنایع خودکفایی داشتند هرچند در قسمت هایی وسعت پهناوری سرزمینی نداریم اما به لحاظ تلاش صنعتگران و فعالان به جایگاه ویژه‌ای دست پیدا کرده‌ایم.

مخلص الائمه خاطرنشان کرد: در دوره ریاست جدید سازمان استاندارد بعد از چندین سال ما از سرپرستی قم خارج شدیم در حالی که استان صنعتی یک حالت رها شده‌ای بود و توسط قم اداره می‌شد و مشکلات متعددی وجود داشت و همچنان درگیر برخی از کمبودهای ناشی از سرپرستی هستیم که نیاز است مورد توجه قرار گیرد.

انتهای پیام/711/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 896935