pfe
12 آذر 1401 - 18:37

۸۲ دستگاه خودرو گذر موقت متخلف به توقفگاه پلیس البرز منتقل شد

کرج- رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی البرز گفت: ۸۲ دستگاه خودرو گذر موقت متخلف در مناطق مختلف این استان شناسایی و به توقفگاه پلیس انتقال یافت.

سرهنگ حمد الله رحمتی پور در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: تخلفات این خودروها شامل استفاده افراد غیر مالک از آنها و موارد دیگر بوده است.

وی افزود: وسایل نقلیه مانند خودروهای ورود موقت، خودروهای مناطق آزاد تجاری، خودروهای ویژه آزمایش فنی زیر چتر شرایط و ضوابط قانونی مانند نظام شماره گذاری دائمی پلاک ملی قرار نمی‌گیرند.

رئیس پلیس راهور البرز گفت: وسایل نقلیه گذر موقت در چهارچوب کنوانسیون امور گمرکی و با تأیید گمرک جمهوری اسلامی و با دریافت پروانه گمرکی ورود موقت مانند پلاک خارجی ترخیص می‌شوند و مدت تردد آنها بیش از ۱۰ روز بوده و می‌توانند به میزان مهلت اعتبار پروانه ورود موقت، پلاک گذر موقت دریافت کنند.

رحمتی پور خاطرنشان کرد: تمدید مهلت تردد خودروهای گذر موقت مشروط به حضور مالک خودرو حداکثر برای ۳ ماه و حداکثر مهلت کل تردد نباید از ۶ ماه بیشتر شود و هر گونه نقل و انتقال خودروهای پلاک گذر موقت اعم از قطعی و وکالت ممنوع است.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی البرز اضافه کرد: ارائه وکالت نامه به عنوان وکیل وارد کننده خودرو برای استفاده از خودرو و یا تمدید مجوز تردد به هیچ وجه قابل قبول نبوده و تردد این خودروها فقط با حضور مالک خودرو و بررسی اصل گذرنامه مشروط به اینکه از کشور خارج نشده باشد امکان پذیر است.

این مقام انتظامی یادآور شد: حق رانندگی با خودروی دارای پلاک گذر موقت فقط برای فردی است که مشخصات او در اسناد گمرکی و معرفی نامه گمرک ثبت شده و مالکین حق وکالت به شخص دیگری را ندارند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 895564