pfe
12 آذر 1401 - 14:48

۱۲۰ روستای استان اردبیل تا پایان امسال آبرسانی می‌شود

استاندار اردبیل گفت: تا پایان امسال برنامه‌ریزی شده تا آبرسانی به ۱۲۰ روستای استان محقق شود که با حمایت‌های به عمل آمده درصدد هستیم تعداد را افزایش داده و عمده مشکلات عشایر استان را به عنوان یک مسئله جدی در استان برطرف کنیم.

به گزارش خبرگزاری تسنیم ازاردبیل، سید حامد عاملی ظهر امروز در همایش تجلیل از شبانان و گله‌داران عشایر استان اردبیل اظهار داشت: عشایر استان اردبیل نقش اساسی در شکل‌دهی به ایران قدرتمند دارد که در این زمینه ایجاد تفرقه و آشوب در ایران با در بسته روبه‌رو شد و این موضوع در ادامه مسیر صیانت از این سرزمین رخ داد.

وی بیان کرد: عشایر نقش بی‌بدیلی در شکل‌دهی ایران قدرتمند و یکپارچه داشته‌اند و قدمت تاریخ عشایر استان اردبیل بسیار طولانی مدت است که این موضوع در جامعه به عنوان اولویت اساسی و مهم باید مبنای کار باشد.

استاندار اردبیل خاطرنشان کرد: عده‌ای در شرایط کنونی چنگ و دندان برای ایجاد تفرقه و آشوب تیز کرده‌اند و در این زمینه مردم ایران اسلامی با تمام توان و تلاش به دنبال صیانت از مرزهای این سرزمین و پاسداری از آن هستند.

عاملی بیان کرد: عزم و اهتمام جدی برای رفع مشکلات عشایر وجود دارد و به همین منظور مرمت و بهسازی 2 هزار و 200 کیلومتر از راه‌های عشایری استان شروع شده که در این زمینه همکاری بسیج و سپاه برای آبرسانی به 454 روستای استان با جدیت ادامه دارد که این مسئله در حال حاضر جزو اولویت‌های اساسی و مهم است.

وی تصریح کرد: تا پایان سال برنامه‌ریزی شده تا آبرسانی به 120 روستای استان محقق شود که با حمایت‌های به عمل آمده درصدد هستیم تعداد را افزایش داده و عمده مشکلات عشایر استان را به عنوان یک مسئله جدی در استان برطرف کنیم.

استاندار اردبیل اذعان کرد: تکمیل پایاب سد خداآفرین به عنوان یک مسئله جدی نیازمند 4 هزار میلیارد تومان منابع مالی است که در این زمینه اقدامات اساسی به عمل آمده و درصدد هستیم برای تامین تولیدات در سطح استان از ظرفیت عشایران به صورت مناسب استفاده شود.

انتهای پیام/142/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 895096