pfe
12 آذر 1401 - 17:01

۷۲ درصد برنامه اشتغال در مازندران محقق شده است

ساری- معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری مازندران گفت: ۷۲ درصد تعهد اشتغال استان به میزان ۳۹ هزار نفر محقق شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، حسن خیریان پور عصر شنبه در کارگروه اقتصادی استان با بیان این که ۳۹ هزار شغل در سامانه رصد استان ثبت شد، افزود: این میزان ۷۲ درصد تعهد اشتغال استان را در سال جاری نشان می‌دهد.

وی خواستار پیگیری جدی فرمانداران برای اجرای برنامه‌های اشتغال شد و راستی آزمایی برنامه‌ها را لازم دانست و گفت: صحت اشتغال ایجاد شده باید با راستی آزمایی بررسی شود.

وی گفت: یکی از رسالت‌های کارگروه تحقق سهمیه اشتغال است و در کنار تولید دانش بنیان باید اشتغال را مدنظر قرار دهیم و در این راستا سهمیه دستگاه‌های اجرایی استان مشخص و روشن شده است.

خیریان پور یکی از اهداف سرمایه گذاری علاوه بر رونق تولید را ایجاد اشتغال ذکر کرد و گفت: فرمانداران و مدیران دستگاه‌های اجرایی برای رونق تولید برنامه ریزی ویژه ای داشته باشند.

معاون استاندار مازندران به بانک‌های عامل توصیه و تاکید کرد نسبت به پرداخت تسهیلات و تأمین اعتبارات هماهنگی لازم داشته باشند و گفت: انتظار داریم در پرداخت تسهیلات تبصره ۱۶ همکاری داشته باشند.

وی با اشاره به معرفی طرح‌های اقتصادی به بانک‌های عامل گفت: ۵۲ درصد تسهیلات تبصره ۱۶ از سوی بانک‌های استان پرداخت شده است و دو هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان تسهیلات از محل بند تبصره ۱۶ در استان ارائه شده است.

منبع: مهر
شناسه خبر: 895394