pfe
13 آذر 1401 - 18:08

جهاد اسلامی: سفر هرتزوگ به بحرین، خنجری به ملت فلسطین است

سخنگوی جنبش جهاد اسلامی فلسطین تأکید کرد که سفر رئیس رژیم موقت صهیونیستی به بحرین مایه تحقیر مسئله نخست کشورهای عربی و مسلمانان است.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، «طارق سلمی» سخنگوی جنبش جهاد اسلامی فلسطین، شامگاه امروز (یکشنبه)، سفر «اسحاق هرتزوگ» رئیس رژیم موقت صهیونیستی به بحرین را محکوم کرد.

رادیو «صوت القدس» به نقل از سلمی گزارش داد سفر هرتزوگ به هر کشور عربی یا اسلامی، خنجری به ملت فلسطین و تحقیر مسئله نخست کشورهای عربی و مسلمانان است.

وی تأکید کرد رژیم صهیونیستی با چنین سفرهایی در تلاش است بر تجاوزگری و تروریسم خود و افزایش جنایات قتل و کشتار نیروهای خود علیه ساکنان قدس اشغالی و کرانه باختری سرپوش بگذارد.

سخنگوی جهاد اسلامی ضمن قدردانی از مخالفت ملت بحرین با این سفر شوم، از همه ملت های عربی و اسلامی خواست که با صدای بلند مخالفت خود را با عادی‌سازی روابط با صهیونیست ها اعلام کنند و با هر گونه تلاش صهیونیست ها برای رخنه در جهان عربی و اسلامی مقابله نمایند.

در پی سفر هرتزوگ، گروه های انقلابی بحرین با انتشار بیانیه‌ای تأکید کردند: «سفر نامبارک و شوم رئیس رژیم اشغالگر را به شدت محکوم می‌کنیم. این سفر موجب تحریک احساسات مردم عرب و مسلمانان، مسیحیان و همه آزادگان عالم می‌شود».

معارضان بحرینی گفتند سفر اسحاق هرتزوگ، به خوبی میزان انزوای رژیم آل خلیفه را نشان می‌دهد.
همزمان آیت‌الله شیخ «عیسی قاسم» رهبر شیعیان بحرین نیز در صفحه توئیتری خود نوشت که سفر رئیس رژیم صهیونیستی لکه ننگی بر دامان رژیم منامه و موجب سرافکندگی است.

سفر هرتزوگ به منامه، اولین بازدید رسمی رئیس این رژیم از بحرین است. هرتزوگ در حالی وارد بحرین شده که این کشور طی چند روز اخیر به صحنه اعتراضات و تظاهرات ضد صهیونیستی تبدیل شده است.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 897050