pfe
12 آذر 1401 - 12:36

کمبودهای درمانی در بیمارستان‌های تامین اجتماعی استان خراسان جنوبی

رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی خراسان جنوبی با بیان اینکه ۲۶ هزار نفر بازنشسته و مستمری بگیر در این کانون عضویت دارند، گفت: در حوزه متخصص، دارو و درمانگاه در شهرستان‌های استان کمبودهای زیادی وجود دارد.

محمدحسین براتی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بیرجند، با اشاره به مشکلات حوزه درمان، اظهار داشت: در حوزه  متخصص، دارو و  درمانگاه‌ها و بیمارستان‌های شهرستانی استان کمبودهایی وجود دارد و  اعتراضات زیاد است که  باید برطرف شود.

وی به مشکلات بیمارستان میلاد اشاره کرد و با بیان اینکه  این مرکز درمانی باید از هلدینگ خارج شده و  زیر مجموعه مدیریت درمان شود، افزود: تاکنون 40 درصد بازنشستگان استان وام دریافت کرده‌اند و این در حالی است که بازنشستگان لشکری و کشوری نوبت هفتم وام 15 میلیونی را دارند می‌گیرند و خواهش داریم این تبعیض‌ها  نباشد و عدالت رعایت شود.

رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی خراسان جنوبی  گفت: 26 هزار نفر بازنشسته و  مستمری بگیر در این کانون در استان عضویت دارند.

براتی با اشاره به بی‌مهری مسئولان استانی، افزود: نیاز است مسئولان استانی در گام نخست برای مردم به ویژه بازنشستگان بیشتر از این وقت بگذارند و صدای آنها را بشنوند، چرا که در وزارت کشور جایگاهی برای جامعه کارگری و بازنشستگی وجود ندارد.

وی از عدم پاسخگویی مسئولان به مکاتبات کانون بازنشستگان هم انتقاد کرد و ادامه داد: برخی مسئولان انگار نه انگار که ما به عنوان نماینده کارگری با آنها مکاتبه می‌کنیم.

رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی خراسان جنوبی به عدم تحقق وعده مازاد بر سهمیه وام بازنشستگان به مبلغ 20 هزار میلیارد تومان اشاره  و خواستار تحقق آن شد.

براتی خواستار اعمال امتیاز ایثارگری برای بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی و اعطای 25 درصد همسان‌سازی به جامعه بازنشستگان شد.

انتهای پیام/254/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 894788